Groenpand

Adviesbureau, installateur en energieleverancier Groenpand verhuisde naar een groot eigen pand in Utrecht en besloot dat grondig te verduurzamen. Met steun van het Energiefonds Utrecht werd een reeks maatregelen gerealiseerd: van een nieuwe houten gevel en HR+++ glas tot drie kilometer vloerverwarming en een warmteterugwin-systeem. Het resultaat is een toekomstbestendig pand dat laat zien wat Groenpand ook voor klanten mogelijk maakt.

MKB
Isolatie
Vastgoed verduurzaming
HR+++
glas
3 km
vloerverwarming

Over Groenpand

Groenpand werd zes jaar geleden opgericht door milieukundige IJmert Muilwijk en een studievriend. Het bedrijf biedt totaaloplossingen voor het verduurzamen van panden: van zonnepanelen en warmtepompen tot groendaken. Naast advies en ontwerp beschikt Groenpand over een eigen installatiebedrijf en levert het ook energie. Vanuit Utrecht bedienen ze klanten in het hele land, met de nadruk op de regio.

Duurzaam voorbeeld met steun van Energiefonds

Het eigen bedrijfspand van Groenpand bleek een groot energielek. Dankzij een lening van het Energiefonds Utrecht kon een ingrijpende renovatie worden uitgevoerd. De houten gevel voorkomt warmteverlies en slaat bovendien CO₂ op, triple glas verhoogt het comfort en de vloerverwarming met warmteterugwinsysteem zorgt voor een efficiënte warmtehuishouding. Alle materialen zijn hergebruikt in de inrichting, waardoor ook circulair werd gebouwd. Door zelf te investeren in een duurzaam kantoor laat Groenpand zien dat het de lat ook voor zichzelf hoog legt en fungeert het als inspirerend voorbeeld voor klanten.

“De standaard lening voor duurzaam ondernemen werd snel en zonder rompslomp behandeld, dat vond ik heel prettig.”
IJmert Muilwijk – eigenaar Groenpand