Het Energiefonds stimuleert duurzame mobiliteit
Auto’s staan het grootste deel van de tijd stil. Daarnaast zijn, helaas, het merendeel van de gereden kilometers nog op fossiele brandstoffen. Daarom financiert het Energiefonds Utrecht graag deelplatformen die zich volledig richten op elektrisch vervoer. Auto’s worden zo niet alleen efficienter benut, maar zijn ook schoon.
Coöperatief autodelen
Vanuit de samenlevingsbeweging ‘Samen Duurzaam Zeist’ is MobiGo in 2018 gestart met de eerste auto. Inmiddels rijden er bijna 90 elektrische auto’s en zijn duizend mensen overgestapt op elektrische autodelen met anderen uit de wijk.
Autodelen is voor Mobigo meer dan het hebben van een (auto)deel-abonnement. In 2022 is de coöperatie MobiCoop opgericht, als 100% eigenaar van MobiGo. Leden van de coöperatie zijn zelf ook mede-eigenaar van de deelauto’s. Deelname in de coöperatie is overigens niet verplicht.
De coöperatie zet zich in om maatschappelijke voordelen te behalen:
- stimuleren van duurzame mobiliteit
- sociaal en maatschappelijke verbondenheid
- minder auto’s op straat en het verlagen van het aantal gereden autokilometers.
MobiGo heeft diverse awards en onderscheidingen ontvangen:
- 2019: Impact Award Duurzaam Zeist (Rotary op Seyst, Gemeente Zeist, Triodosbank, WNF, Achmea, PGGM)
- 2020: finalist Autodeelaward (Natuur & Milieu)
- 2021: finalist Challenge elektrisch rijden versnellen (Ministerie I&W)
- 2022: winnaar deelautoaward Beste Buurtinitiatief (Natuur & Milieu)
Voor meer informatie zie ook de website van MobiGo
Uitbreiding elektrische vloot
Met de financiering vanuit het Energiefonds Utrecht heeft MobiGo haar elektrische vloot uitgebreid in de gemeentes Amersfoort, Zeist, Utrechtse Heuvelrug, Vijfheerenlanden en Soest.