Advies

Hulp bij het kiezen van batterijopslag

22 december 2025
2 min leestijd

Hulp bij het kiezen van batterijopslag

Batterijlening

Vorige maand is onze Batterijlening live gegaan: een lening tot €75.000, met een looptijd van 5 tot 10 jaar en vaste rentes tussen 4,50% en 5,45%.

Met deze lening probeert het Energiefonds Utrecht het zo laagdrempelig mogelijk te maken voor bedrijven en instellingen om te investeren in batterijopslag: een oplossing die in de meeste gevallen bijdraagt aan het verminderen van netcongestie.

Voor veel organisaties is batterijopslag nog onbekend terrein. Het is dan prettig als je naast financiering ook ondersteuning krijgt bij het oriënteren op een passend systeem.
Als publiek gefinancierd fonds opereren we onafhankelijk, maar delen we graag hulpmiddelen die ondernemers op weg kunnen helpen in de energietransitie.

Skoon Community

Daarom wijzen we graag op een gratis hulpmiddel: via de Skoon Community van Skoon Energy kunnen bedrijven en instellingen hun energiebehoefte aangeven en op basis daarvan een aanvraag uitzetten bij meer dan 50 geverifieerde batterijleveranciers in Nederland. Je ontvangt vervolgens van meerdere leveranciers een voorstel, zodat je aanbiedingen kunt vergelijken en de beste keuze kunt maken.

Hier kun je een aanvraag starten.

Batterijopslag, en met name de aansturing van een batterij, is complex en vraagt in veel gevallen maatwerk. Let bij het selecteren van een aanbieder daarom niet alleen op prijs maar zorg dat de leverancier goed begrijpt waar je de batterij voor wilt gebruiken, in staat is goede service te leveren en de juiste aansturing kan bieden.

Gerelateerd nieuws